NEKAJ NAPOTKOV ZA POUK ŠPORTNE VZGOJE:

  1. Športna oprema: kratke hlače ali trenirka, kratka majica (namenjena samo za športno vzgojo) in čisti športni copati z nedrsečim podplatom. V primeru, da nimaš športne opreme, ne boš smel telovaditi. *
  2. V telovadnico lahko vstopaš samo v šolskih copatih ali v športnih copatih, ki jih uporabljaš samo v telovadnici.
  3. V garderobi se preobleci, pusti tam torbo in ostala oblačila ter počakaj do prihoda učitelja. Prepovedano je uporabljanje rekvizitov in skakanje po telovadnici dokler ne pride učitelj.
  4. Na stranišče pojdi v odmoru.
  5. Denar, mobiteli in ročne ure ne sodijo k uri športne vzgoje, zato jih pusti v torbi. Če bo kdo uporabljal mobitel med poukom športne vzgoje in v šoli nasploh mu bo le ta odvzet. Dobili ga bodo starši v času govorilnih ur.
  6. Če si poškodovan ali si bil bolan, prinesi opravičilo staršev ali zdravnika in ga oddajte na začetku ure športne vzgoje in ne že na hodniku. Opravičeni učenec mora biti prisoten v telovadnici ali igrišču in bo imel drugo zaposlitev. Lahko sedi na klopi in ne sme motiti pouka. *
  7. Med učiteljevo razlago žogo drži, jezik pa pospravi za zobe.
  8. Če bo kdo namerno poškodoval šolsko lastnino, bo za škodo tudi odgovarjal.
  9. Po koncu pouka športne vzgoje pospravi za seboj (žoge v košare in rekvizite na svoja mesta)!
  10. Hrana, pijača in žvečilni gumi ne sodijo v telovadnico.
 
 

*
Športno opremo, ki jo uporabljamo pri telesnih aktivnostih, mora biti lahka in udobna, predvsem pa se moramo v njej dobro počutiti. Neprimerno je, če so oblačila in obutev premajhna, pretesna ali pa sploh niso namenjena ukvarjanju s športom. Materiali naj bodo predvsem bombažni, čim manj sintetični. Po končani športni aktivnosti se je potrebno umiti in preobleči, preznojena oblačila pa oprati. Potrebno je temeljito premisliti, kaj bomo oblekli oz. obuli, kadar se odpravljamo v telovadnico, na pohod, v bazen, na rolerje, na smučanje ... Pri urah športne vzgoje jeprepovedano nositi kakršenkoli nakit (verižice, uhani, zapestnice, ure, prstane, tudi pretirana naličenost in nalakirani nohti ne pridejo v poštev ...)
 
*
V zadnjem času pri opravičevanju večkrat naletimo na težavo. Učenci si preprosto izmišljujejete vzroke za nedejavnost pri športni vzgoji. Določil sem  nekatera pravila, ki se jih je potrebno držati. Kot prvo in seveda glavno je enodnevno opravičevanje, za katerega velja le opravičilo staršev napisano za isti dan. Nikakor ne veljajo ustna opravičila oz. izgovori, da prinesete opravičilo naslednjič. Kasnejša opravičila se ne bodo upoštevala. Učenec mora biti prisoten pri pouku in dejavnostih obveznega programa. V primeru njegove odsotnosti morajo starši najkasneje v petih dneh po izostanku razredniku sporočiti vzrok izostanka. Starši lahko opravičijo delo pri pouku športne vzgoje za en teden. Odsotnost učenca morajo opravičiti osebno ali v pisni obliki. Kadar učenec izostane zaradi bolezni več kot pet delovnih dni, potem velja samo zdravniško opravičilo. Uradno zdravniško opravičilo izda zdravnik na predpisanem obrazcu, ki mora biti opremljen z žigom izvajalca zdravstvene dejavnosti in žigom ter podpisom zdravnika. Če razrednik v omenjenem roku ne prejme opravičila, se izostanke šteje za neopravičene.